Still İstanbul Havuz Kullanma Kuralları

    Havuz  tebliği:

Sitemizin havuzu; kademeli olarak derinleşmekte olup 1.30 m ile 1.65 m dir. Havuzumuzda cankurtaran ve bu işle görevli kişi bulunmamaktadır. Güneşlenme terasları, her ne kadar kaymaz malzeme ile döşenmiş olsa bile ıslandığında kayma riski gösterebilir. Havuzumuzda yetişkin yâda çocuklar için uyarıcı tabela ve ikaz panolarımız harici her hangi bir koruyucu kişi yoktur. Havuz içine giriş çıkışların yapılabilmesi için 2 adet paslanmaz merdiven mevcuttur. Havuz kumanda odası, makine dairesi havuz kullanıcılarının kullanım alanına ait değildir. Havuzun, site yönetiminin belirlemiş olduğu kullanım saatleri harici kullanımı, sağlık ve güvenlik açısından uygun değildir. 12 yaşından küçük çocukların ebeveynleri yanında olmadan havuz kullanım alanı içerisine girmesi kesinlikle yasaktır. Tüm sorumluluk ebeveynlerine aittir.
Bu bilgilerin tebliğ edildiği tarih itibariyle, havuzu kullanan site sakini, yetişkin misafir yâda çocuk,  bu bilgilerin kendisine okunduğu, bildiği, kendisine tebliğ edildiğini kabul edip ve bu kurallara harfiyen uyacağını taahhüt eder.  Havuz kullanım alanı içinde olabilecek her türlü kaza, boğulma ve benzeri durumlarda, site sakinleri, havuz kullanıcıları, misafirleri ve hiç kimse imalatı yapan yüklenici firmayı, site yönetimini, ilgili belediye ve resmi kurumları sorumlu tutamayacağını gayri kabulü rucü olarak kabul eder.

    Havuz genel kuralları :
    Havuza giriş her gün 09.00 – 21.00 saatleri arasındadır. Bu saatler dışında havuz kapalı olup, görevli tarafından gerekli temizlik işlemleri yapılacaktır. havuzda hafta arası ve hafta sonu 09.00 – 21.00 saatleri arasında girilebilecektir. Sabah 08.00 da kontrol, ilaçlama ve süpürge işlemi başlayacaktır. Havuzumuzda sağlığımız açısından en kaliteli ilaçlar kullanılmaktadır.

 

    Havuz bölgesine Mümkünse dışarıda giyilen terlikler havuzda kullanılmamalıdır. havuza girişlerde mutlaka bone takılmalıdır. havuzun filtre sisteminin bizlere uzun süre arıza çıkartmadan hizmet verebilmesi için bu bir zorunluluktur.

    Havuzun kullanım alanı içerisine kendilerine ayrılmış olan bölümde çocuklarını gözetme ve takip amaçlı giren ebeveynlerinde havuzumuzun hijyen kurallarına aynen uyması gerekmektedir.
    Havuza her girişte mutlaka önce duş alınması gereklidir. (evde duş alınmış olsa bile ve ayrıca güneş yağı, krem veya benzeri losyonlar sürülerek havuza girilmemesi her defasında tekrar duş alınması zorunludur.)
    Yüzme havuzu, deri enfeksiyonu, açık yara ve kesikleri olan kişiler tarafından kesinlikle kullanılmamalıdır.
    Yüzme bilmeyenler ve 12 yaşından küçüklerin havuza yalnız girmeleri tehlikeli ve yasaktır. 12 yaşından küçükler için çocuk havuzumuz vardır. Çocuk havuzuna da ebeveyn gözetimi olmadan girilemez. Bebekler ve bez bağlı çocuklar hiçbir şekilde havuza sokulamaz. Çocukların tüm sorumlulukları ebeveynlerine aittir.
    Havuz kenarlarında kafeterya bölümünden sağlanan yiyecek ve içecekler hijyen kuralları dahilinde tüketilebilir. Ancak hiçbir şekilde çöp ve artıklar bu maksatla konulan yerler dışına atılamaz ve bırakılamaz. Havuz ve etrafının daima temiz ve sağlık kurallarına uygun olması site sakinlerinin uygun kullanımı ile mümkündür.
    Havuza şişme bot ve benzeri araçlar ile girilemez.(havuzu kullanırken diğer kullanıcıların haklarına mutlak surette saygılı olmalıyız. Havuzda bot ve benzeri araçlar getirmemeliyiz. Havuzu bireysel ya da gurupsal olarak kullanmamalıyız. Başkalarını rahatsız edecek şekilde hiçbir hareket yapmamalıyız.
    Havuz bölgesine hiçbir şekil ve suretle evcil hayvan sokulamaz.
    Havuz site sakinleri içindir, Yönetim kurulunun aksi bir kararı olmadığı sürece, havuza misafir kabul edilmeyecektir.
    Tüm daire sakinleri ve misafirlerin talimatname ve kurallara, ayrıca görevli ve yönetimin ikazlarına uymaları zorunludur.
    Genel öneriler:
        Havuza girmek için kullanılan mayonun içine iç çamaşırı giymeyiniz.
        Dışarıda kullanılan ayakkabı ve terlikle havuz çevresine girmeyiniz.
        Havuz çevresinde bulunan çocukların sorumluluğu velilerine aittir.
        Havuz çevresinde koşmak, itişmek, çevredekileri rahatsız edecek şekilde suya atlamak kesinlikle yasaktır.
        Havuza yabancı cisim atmayınız.
        Değerli eşyalarınızı havuza getirmeyiniz. Eşya kaybı ve her türlü kazalardan hiç kimse sorumlu tutulamaz.
        Havuz çevresinde başkalarını rahatsız edecek şekilde fotoğraf, video çekimi yapmak yasaktır.
        Kullanıcıların, havuz içerisinde ve çevresinde kullandıkları malzemelerde meydana getirecekleri hasardan kendileri sorumludurlar ve meydana gelecek maddi zararı karşılamakla yükümlüdürler.