Still İstanbul Otopark Kullanım Talimatı

STILL ISTANBUL Toplu Yapıları içerisinde ortak kullanım alanı tahsis edilen konut niteliğindeki bağımsız bölümlere ait kapalı ve açık otopark alanları kullanım şartları aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

    Minibüs, kamyonet, abartılı arazi aracı ( çok yüksek tekerlek, yanlarında aşırı çıkıntısı olan ) deniz araçları, hülasa binek otomobili ve Jeep’in ( bu isim genel anlamda kullanılmıştır, kasıt marka değildir ) dışında araç ve her türlü eşya, kendi yerlerine dahi olsa kapalı otoparka giremez, geçici veya devamlı bırakılamaz ve park edilemezler. Aksi halde yönetim tarafından haber verilmeden, çekici vasıtası ile dışarıya çıkartılıp kapalı otopark dışında herhangi bir yere bırakılır.
    Açık ve kapalı otoparklarda kullanımlarına ayrılan yerler dışında, özellikle bahçeler üzerine hiçbir şekil ve surette otomobil ve diğer araçları geçici veya daimi olarak park edemezler, site içerisinde her ne sebeple olursa olsun korna çalamazlar.
    Açık otoparklar 1+1 dairelerin kullanımı için olup daire numarasına göre her daireye 1 adet araçlık yer tahsis edilmiştir. Aynı şekilde 2+1 ve 3+1 dairelerin kullanımına daire numaralarına göre belirtilmiş kapalı otopark alanında daire başı 1 adet yer tahsisi yapılmıştır. Her daire için tek araçlık otopark YERİ MEVCUTTUR, ikinci arabaların ve misafir arabalarının site dışında park edilmesi gerekmektedir.
    Bina sakinleri araçlarını ısıtmak gayesiyle kapalı otopark içinde çalıştıramazlar.
    Otopark içinde 5 km. süratin üzerinde seyredilemez.
    Otopark içinde araç tamiratı, zaruri haller dışında yapılamaz.
    Kapalı otoparka LPG ile çalışan araçlar giremez.
    Aşırı çamurlu, araçlar dışarıda yıkanmadan yerlerine park edilemez.
    Yağ, benzin vs. akıtan araçlar kesinlikle garaja alınmaz.
    Site içerisinde araç yıkanması kesinlikle yasaktır.
    Otoparkın sirkülasyon yolları diğer araçların geçmesine, mani olacak şekilde işgal edilemez.
    Otoparkta gereksiz yere korna çalınmaz.
    Otoparktan çıkaN araç giren araca yol verecektir.
    Bina sakinleri otoparkta kendilerine ait yerlerin kullanımında, diğer sakinlerin yerlerini giriş çıkışa mani olacak tarzda işgal edecek şekilde park edemezler.
    Otoparkta kendi yerlerinin dışına, geçiş yerlerine park edemez ve bekleme yapamazlar.